Aktualności


Zapraszam serdecznie do udziału w licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedmiotem licytacji jest kurs tworzenia witraży w technice Tiffany'ego w stopniu podstawowym przeznaczony dla dziecka od 12 roku życia. Licytacja potrwa do 4 lutego 2023. Link do aukcji:

https://allegro.pl/oferta/kurs-podst-dla-dziecka-od-12-lat-witraz-tiffany-13180104667?utm_source=notification&utm_medium=addItemV3&utm_campaign=4bfd4ab5-c338-4ed6-8804-17a0d9d655fa

 

KURS PODSTAWOWY – WITRAŻ W TECHNICE TIFFANY’EGO DLA DZIECKA OD 12 LAT - WOŚP

Kurs jest przeznaczony dla dziecka od 12 lat, które lubi precyzyjną, manualną pracę. Jego celem jest samodzielne wykonanie przez kursanta niewielkiego płaskiego witraża (o boku ok. 15 cm), który stanie się jego własnością. Zajęcia wymagają skupienia, umożliwiają interesujące spędzenie czasu, rozwijają wyobraźnię, dają satysfakcję ze stworzenia i wykonania własnej pracy ze szkła, podnoszą samoocenę.

Kurs odbędzie się w kameralnej atmosferze (kursant – nauczyciel) w pracowni w Kożuchowie (woj. lubuskie) w kwietniu/maju 2023, w terminie dogodnym dla obu stron. Czas trwania: 4 godz.

Nauczyciel: Elżbieta Altevogt – mgr sztuki z uprawnieniami nauczycielskimi.

Kurs obejmuje  poznanie:

- zasad BHP w pracy ze szkłem

- techniki Tiffany’ego

- niezbędnego nazewnictwa

- narzędzi i urządzeń

- zasad kompozycji przy tworzeniu projektów prac ze szkła oraz samodzielne wykonanie projektu (lub skorzystanie z projektów gotowych)

- techniki cięcia i obróbki szkła (obłamywanie, szlifowanie), pracy z folią miedzianą, cyną i lutownicą, zasad czyszczenia i patynowania.

Zapraszam serdecznie do licytacji.

Elżbieta Altevogt